Złóż wniosek Złóż wniosek Twoje konto Twoje konto kontakt A A
25 stycznia 2018

1 lutego startuje II nabór

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że II nabór wniosków o udzielenie pożyczki w ramach projektu „Pożyczki na kształcenie” rozpocznie się 1 lutego 2018 r. (czwartek) o godz. 12.00.

W tym terminie zostanie otwarty dostęp do systemu wnioskowania on-line na stronie projektu www.inwestujwrozwoj.pl.

W ramach II naboru pula środków przeznaczona na pożyczki to 12,5 mln zł.

Planowany czas zakończenia tego naboru to 30 maja 2018 r., przy czym w przypadku złożenia wniosków o pożyczkę o wartości przekraczającej 150% puli środków przeznaczonych na pożyczki w tym naborze, Operator zastrzega sobie prawo do przerwania naboru wniosków.

W ramach drugiego naboru wniosków wprowadzono szereg usprawnień i udogodnień dla pożyczkobiorców, m.in.:

– możliwość aplikowania o pożyczkę w funtach szterlingach (GBP) oraz frankach szwajcarskich (CHF) obok dopuszczanych wcześniej euro (EUR) i dolarów amerykańskich (USD);

– termin realizacji formy kształcenia podawany jest z dokładnością co do miesiąca (a nie dokładne daty dzienne);

– wprowadzono możliwości potwierdzenia tożsamości na 3 sposoby, tj. przez instytucję edukacyjną, notariusza lub Operatora w jego siedzibie;

– uproszczono część dot. oświadczenia majątkowego i dochodów – podawane jest mniej danych i w bardziej czytelny i przejrzysty sposób;

– wprowadzono obok wzoru zaświadczenia o dochodach dla osób pracujących, również wzór zestawienie finansowego dla samozatrudnionych.

W ramach projektu działają infolinie. Informacje będą udzielane pod numerami tel.:

  • dla kandydatów w sprawach ogólnych: 22 450 99 15, 22 450 98 45,
  • dla kandydatów w sprawie zabezpieczenia pożyczki oraz oceny zdolności kredytowej: 41 274 46 90 w.106 lub w.107.
  • kwestie techniczne dot. systemu-on-line (kontakt do działu IT): 22 382 52 52

oraz pod adresami mailowymi:

Regulamin udzielania pożyczek wraz z załącznikami (w tym wzór Karty Identyfikacji Pożyczki oraz umowy pożyczki), a także inne wymagane dane i dokumenty niezbędne do wypełnienia wniosku znajdują się na niniejszej stronie internetowej w zakładce „Dokumenty”.

Prosimy o zapoznanie się z tymi dokumentami oraz z sekcją FAQ, w której znajdą Państwo wyczerpujące odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Uprzejmie przypominamy, że wniosek o pożyczkę można składać wyłącznie za pośrednictwem systemu on-line – Operator nie będzie rozpatrywał wniosków nadesłanych pocztą elektroniczną lub tradycyjną.

Informujemy również, że łączna wartość pożyczek udzielonych jednemu pożyczkobiorcy w okresie 3 lat nie może przekroczyć 100 000 PLN.

Z poważaniem,

Zespół projektowy