Złóż wniosek Złóż wniosek Twoje konto Twoje konto kontakt A A
31 października 2019

Nowy nabór rusza 6 listopada 2019r. o godzinie 12:00

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że nowy nabór wniosków o udzielenie pożyczki w ramach projektu „Pożyczki na kształcenie” rozpocznie się 6 listopada 2019 r. (środa) o godz. 12.00.

W tym terminie zostanie otwarty dostęp do systemu wnioskowania on-line na stronie projektu www.inwestujwrozwoj.pl.

W ramach nowej formuły Projektu wnioskować można o pożyczki na formy kształcenia rozpoczęte do 3 miesięcy wstecz od miesiąca, w którym złożono wniosek o pożyczkę (przy czym prosimy pamiętać, że pożyczka może zostać przeznaczona tylko na nieopłaconą część kursu/szkolenia/studiów) lub formy kształcenia rozpoczynające się w ciągu 3 miesięcy od miesiąca, w którym złożono wniosek.

Przypominamy, że cała procedura weryfikacji wniosku oraz przyznania pożyczki może trwać  do 30 dni, dodatkowo należy wziąć pod uwagę czas niezbędny na ewentualne poprawki wprowadzane do wniosku, ustanowienie zabezpieczenia oraz przesłanie dokumentów do Operatora i 14-dniowy okres na wypłatę środków przez Operatora do Instytucji edukacyjnej – liczony od otrzymania przez Operatora kompletu dokumentów. Prosimy ten okres uwzględnić decydując się na konkretny termin rozpoczęcia formy kształcenia.

W ramach nowego naboru pula środków przeznaczona na pożyczki to 3 mln zł.

Nabór zaplanowany jest do momentu wyczerpania tej puli, po czym system wnioskowania zostanie zamknięty. W kolejnym miesiącu planujemy uruchomić następny nabór. Termin rozpoczęcia naboru oraz kwota na dany miesiąc zostaną podane w aktualnościach.

Po zamknięciu danego naboru możliwe będzie wypełnienie i zapisanie wniosku o pożyczkę,
a następnie złożenie go w kolejnym naborze.

W ramach projektu działają infolinie. Informacje będą udzielane pod numerami tel.:

  • dla kandydatów w sprawach ogólnych: 22 450 99 15, 22 450 98 45,
  • dla kandydatów w sprawie zabezpieczenia pożyczki oraz oceny zdolności kredytowej: 41 274 46 90 w.101 lub w.106.
  • kwestie techniczne dot. systemu-on-line (kontakt do działu IT): 22 382 52 52

oraz pod adresami mailowymi:

Aktualny Regulamin udzielania pożyczek wraz z załącznikami (w tym wzór Karty Identyfikacji Pożyczki oraz umowy pożyczki), a także inne wymagane dane i dokumenty niezbędne do wypełnienia wniosku znajdą się na niniejszej stronie internetowej w zakładce „Dokumenty” 4 listopada 2019r. .

Prosimy o zapoznanie się z tymi dokumentami oraz z sekcją FAQ, w której znajdą Państwo wyczerpujące odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Uprzejmie przypominamy, że wniosek o pożyczkę można składać wyłącznie za pośrednictwem systemu on-line – Operator nie będzie rozpatrywał wniosków nadesłanych pocztą elektroniczną lub tradycyjną.

Informujemy również, że łączna wartość pożyczek udzielonych jednemu Pożyczkobiorcy w okresie 3 lat nie może przekroczyć 100 000 PLN.

Z poważaniem,

Zespół projektowy